Kaderimin Oyunu TV Series (2021) Cast & Crew, Release Date, Story, Episodes, Review, Poster, Trailer

Kaderimin Oyunu

December 3, 2021
130 minutes
Season: 1
Episodes: 26
Status: released

Trailer, Teaser & Videos

Where to Watch Kaderimin Oyunu Online (Stream)

YouTube
stream

Kaderimin Oyunu TV Series Details:

Also Known AsGame of My Destiny
Genre Drama
Romance
Country Turkey
Language Turkish
Release Date 3 December 2021 – 17 June 2022
No. of Episodes 26
No. of Season 1
Written by Gül Abus Semerci
Directed by Emir Khalilzadeh
Starring Öykü Karayel
Akın Akınözü
Sarp Apak
Meriç Aral
Esra Dermancıoğlu
Müfit Kayacan
Producer Mehmet Bozdağ
Running time 130 minutes
Original Network Star TV
Production Company NGM Medya
StatusEnded

Kaderimin Oyunu TV Series Cast & Character:

  • Öykü Karayel as Asiye
  • Akın Akınözü as Cemal
  • Sarp Apak as Mahir
  • Meriç Aral as Helin
  • Esra Dermancıoğlu as Zahide
  • Müfit Karacan as Harun
  • Ülkü Duru as Nedret
  • Kaan Çakır as Raci
  • Iraz Akçam as Nergis
  • Yıldırım Özcan as Uğur

Storyline:

Asiye, who struggles with her two young children at a young age, devotes herself to the happiness of her children despite all her deprivation, and is both a mother and a father to them, her life turns upside down with the disaster that happened to her daughter Narcissus, whom she avoids from her eyes. After that, Asiyah’s path crosses with Mahir, an unfamiliar stranger who helps them, who is dragged on an irreversible journey with his children for the sake of protecting his daughter.

Mahir, who helps them with humanitarian feelings and takes them to his car, is unaware yet that he will change the fate of both himself and Asiye and their children with this decision he has made. For Asiye, who took refuge in the Demirhan Mansion thanks to Mahir, this is not a salvation, but the beginning of a whole new war.

Kaderimin Oyunu Hikâye:

Genç yaşında iki çocuğuyla mücadele veren, tüm yoksunluğuna rağmen kendini çocuklarının mutluluğuna adayan, onlara hem anne hem de baba olan Asiye’nin hayatı, gözünden sakındığı kızı Nergis’in başına gelen felaketle tepetaklak olur. Bunun üzerine kızını korumak uğruna, çocuklarıyla beraber dönüşü olmayan bir yolculuğa sürüklenen Asiye’nin yolu, kendilerine yardım eden hiç tanımadığı bir yabancı olan Mahir ile kesişir.

İnsani duygularla onlara yardımcı olan ve arabasına alan Mahir, verdiği bu kararla hem kendisinin hem de Asiye ve çocuklarının kaderini değiştireceğinden henüz habersizdir. Mahir sayesinde Demirhan Konağına sığınan Asiye için bu bir kurtuluş değil, yepyeni bir savaşın başlangıcıdır.

About Kaderimin Oyunu TV Series:

Kaderimin Oyunu (English: Game of My Destiny) is a Turkish romantic drama series starring Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak, Meriç Aral, Esra Dermancıoğlu, Müfit Kayacan. The series is aired on December 3, 2021 at 20:00 every friday on Star TV.

Turkish TV series Kaderimin Oyunu is directed by Emre Kabakuşak and written by Gül Abus Semerci, while the series is produced by Nazlı Heptürk under the banner of NGM Medya.

Share!

Recommendations